Skaičiuotuvai

Rikiuoti pagal:

Skaičiuotuvai

Šiandien kone kiekvieno rankose yra išmanusis telefonas, kuriame, kaip viena iš funkcijų, prieinamas ir skaičiuotuvas. Žinoma, tie, kuriems šis prietaisas yra reikalingas nuolat, dirbant ar mokantis, puikiai žino, jog telefonas toli gražu neprilygsta skaičiuotuvui, atliekančiam, pavyzdžiui, veiksmus su trupmenomis ar gerokai sudėtingesnius matematinius skaičiavimus.

Mūsų prekių asortimente rasite aukščiausios klasės, žinomiausių gamintojų kišeninius, stalinius, mokslinius skaičiuotuvus, pritaikytus individualiems vartotojų poreikiams. Džiaugiamės, jog savo klientams galime pasiūlyti įsigyti aukščiausios kokybės biuro prekes visada patrauklia kaina.

Skaičiuotuvų tipai

Naudojantis skaičiuotuvu, galima atlikti ne tik elementarius kasdienius skaičiavimus, pavyzdžiui, apskaičiuoti išlaidas už komunalines paslaugas, bet ir sėkmingai įveikti sudėtingas matematines užduotis, buhalterinius skaičiavimus ar inžinerinius matavimus.

Žemiau pateikti pagrindiniai skaičiuotuvų tipai, besiskiriantys savo atliekamomis funkcijomis, išvaizda, dydžiu, kaina.

Kišeninis skaičiuotuvas – tai kompaktiško dydžio, pagrindinius matematinius veiksmus atliekantis skaičiuotuvas, puikiai tinkantis namų reikmėms ar naudojantis mokykloje, ypač – žemesnių klasių moksleiviams. Kišeniniai kalkuliatoriai, neužimantys daug vietos stalčiuje ar rankinėje, nereikalauja didelių finansinių investicijų ir yra idealus pasirinkimas tiems vartotojams, kuriems pakanka sudėties, atimties, dalybos, daugybos, procentų, šaknies traukimų ir kitų bazinių skaičiavimų atlikimo.

Stalinis skaičiuotuvas, neretai dar vadinamas apskaitiniu ar finansiniu, kaip ir sufleruoja pavadinimas – populiariausia darbo priemonė buhalterių bei kitų finansų srities specialistų tarpe, taip pat praverčiantis ir kitų biuro darbuotojų veikloje. Staliniai kalkuliatoriai, turintys didelį, dažniausiai – šiek tiek lenktą ekraną ir masyvesnius mygtukus, vertinami dėl savo patogumo ir, žinoma, funkcijų įvairovės. Be pagrindinių matematinių veiksmų, staliniai skaičiuotuvai gali apskaičiuoti procentus, palūkanas, antkainius, konvertuoti valiutas, suapvalinti atsakymus ir panašiai. Dalis šios rūšies kalkuliatorių turi dvigubos atminties funkciją bei gali atlikti ir papildomus skaičiavimus, įprastai susijusius su finansais.

Mokslinis skaičiuotuvas – tai kalkuliatorius, atliekantis itin sudėtingus skaičiavimus, aktualius dirbantiems inžinerijos, matematikos, finansų ir panašiuose sektoriuose ar šių profesijų besimokantiems studentams. Šios rūšies skaičiuotuvai, lyginant su kišeniniais, yra didesni, savo ekrane neretai talpinantys keliose eilutėse išsidėsčiusius skaitmenis, kai kurie turi ir tekstinę atmintį. Trupmenos, trigonometrinės lygtys, logoritmai – tik dalis iš mokslinių skaičiuotuvų atliekamų funkcijų, kurių skaičius, priklausomai nuo konkretaus prietaiso modelio, gali siekti ir kelis šimtus.

Į ką atkreipti dėmesį, renkantis skaičiuotuvą?

Skaičiuotuvo funkcijos

Tai – pagrindinis kriterijus, kuriuo patariame vadovautis klientams, perkantiems skaičiuotuvus internetu ar mūsų fizinėse parduotuvėse Vilniuje bei kituose Lietuvos miestuose. Atsižvelgdami į tai, ar Jūsų darbe, moksluose arba kasdieniuose darbuose pakanka elementarių matematinių skaičiavimų atlikimo, ar reikalingos sudėtingesnės funkcijos, išsirinkite geriausiai poreikius atitinkantį skaičiuotuvą.

Pirkėjams, norintiems pirkti skaičiuotuvą matematikos egzaminui, vienas geriausių pasirinkimų – funkcijų gausa išsiskiriantis mokslinis skaičiuotuvas. Žinoma, galima naudoti ir kitų tipų kalkuliatorius, svarbu išsiaiškinti, ar jų siūlomų funkcijų pakanka konkrečiu Jūsų atveju. Tiesa, primename, jog dažnu atveju per atsiskaitymus mokykloje ar universitete naudotis skaičiuotuvais, turinčiais tekstinę atmintį, nėra leidžiama.

Skaičiuotuvo dydis

Kompaktiškiausi, mažiausiai vietos užimantys yra kišeniniai skaičiuotuvai, didesni – staliniai. Ketinant pirkti mokslinį skaičiuotuvą, galima rinktis ne tik iš funkcijų gausos, bet ir dydžių (mažesni, didesni) įvairovės.

Skaičiuotuvo ekrano skiriamoji geba

Kuo šis rodiklis yra didesnis, tuo vaizdas, matomas skaičiuotuvo ekrane, bus ryškesnis. Šis kriterijus bene aktualiausias kalbant apie mokslinius skaičiuotuvus, pateikiančius sudėtingą, iš daugybės skaičių bei ženklų susidedančią informaciją.

Ekrane rodomų skaitmenų skaičius

Priklausomai nuo konkretaus skaičiuotuvo modelio, ekrane gali būti rodomas skirtingas skaitmenų skaičius, pavyzdžiui, 10, 12, 14 ir daugiau. Kuo daugiau skaitmenų, tuo tikslesnis skaičius parodomas.

Skaičiuotuvo maitinimas

Dauguma skaičiuotuvų veikia, naudodami įprastas baterijas, pavyzdžiui, „AAA“ tipo. Mūsų prekių asortimente yra ir skaičiuotuvų, veikiančių mišraus maitinimo principu, tai yra maitinamų tiek elementais, tiek saulės baterija.

Kaina

Skaičiuotuvo kaina – veiksnys, kurį labiausiai įtakoja prietaiso atliekamos funkcijos. Taigi, priklausomai nuo to, kam Jums yra reikalingas skaičiuotuvas, jo įsigijimui gali pakakti ir kelių eurų, tačiau gali tekti mokėti ir keliasdešimt.