Antspaudai

Rikiuoti pagal:

Dokumentacijos tvirtinimui įmonėse dažnai naudojami ne tik parašai, bet ir antspaudai. Šiuo metu jie privalomi antstoliams, notarams, savivaldybės ar valstybinėse institucijose.

Antspaudas dokumentacijos tvirtinimui

Individualios įmonės ar mažosios bendrijos pačios nusprendžia naudoti antspaudą ar ne. Nors jis nėra privalomas, tačiau gali būti įsimenantis simbolis ar ženklas, visada primenantis, kokioje įmonėje buvo pasirašytas dokumentas.

Antspaudas dokumentams tvirtinti gali būti stačiakampio ar apskritimo formos. Pastarasis naudojamas su Lietuvos valstybės ar savivaldybės herbu, o jo įsigijimo procedūra žymiai sudėtingesnė. Paprasčiau naudoti stačiakampį antspaudą. Norintiems jį įsigyti ar papildyti atsargas pravers dar kelios priemonės:

Visas šias priemones, reikalingas antspaudavimui galite įsigyti „Eurobiuro“ parduotuvėje internete.

Į ką atkreipti dėmesį, kad įsigyti štampai palengvintų darbą biure?

Jei naudojate antspaudą, dar vadinamą štampu pirmą kartą, jums reikės pasirinkti jo korpusą. Iš anksto pagalvokite, kokį tekstą ar simbolius norėtumėte išgraviruoti. Dažnai pasirenkami užrašai su įmonės pavadinimu, jos atstovo vardu pavarde, pareigomis. Štampai gali būti mažesni ir didesni, talpinantys 3, 5, 7 simbolių eilutes. Taigi, jūsų pasirinktas štampas turi būti atitinkamų išmatavimų, atsižvelgiant į teksto ilgį.

Kokių tipų antspaudas dokumentams galėtų būti?

Įmonėse ir biuruose naudojami štampai gali būti apvalūs ir stačiakampiai, didesni ir mažesni, įvairių spalvų ir dizainų. Jeigu antspaudas dokumentams dažnai reikalingas kelionėse verta pagalvoti apie kišeninį štampą. Jis atlieka tą pačią funkciją, tačiau yra susilankstantis ir patogus nešiotis rankinėje. Surenkami antspaudai naudojami tada, kai reikia keisti tekstą. Jeigu tekstas išgraviruotas ant korpuso, jo pakeisti nebus galima.

Jums taip pat reikės nuspręsti, kokios spalvos tušą pasirinkti. Populiariausios spalvos yra mėlyna, violetinė, juoda, raudona.

Jums gali praversti ne tik antspaudas dokumentams, bet ir numeratoriai, datatoriai, visas išvardintas priemones rasite internetinės svetainės puslapyje „Antspaudai“.